Yetişkin Hasta Bezi Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Yetişkin hastalarda kullanılan bez çeşitlerine ilişkin rehberimizi okuyarak hastalarınıza hasta bezi alma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Konuya ilişkin sorularınızı belirtebilirsiniz.

Yetişkin Hasta Bezi Nedir?

Yetişkin hastalarda meydana gelen üriner inkontinans,prostat gibi sorunlarda günlük hayatın devamlılığını sağlamak ve hastanın konforunu artırmak için, yetişkinlere özel olarak tasarlanmış emici hasta bezleridir. Yetişkin Hasta bezleri 3 çeşittir:

  • Külot Hasta Bezi
  • Bel Bağlamalı/Cırtlı Hasta Bezi
  • Mesane Pedi


Külot Hasta Bezi

Külot hasta bezi, tek kullanımlık külot olarak üretilen, sıvı emiş kapasitesi, koku absorve etme gibi özellikleri olan ve hastanın kendi kendine rahat olarak değiştirme imkanı bulunan emici bezdir. Genellikle günlük hayatına devam eden hastalar tarafından tercih edilir. Kadın/Erkek fark etmeksizin rahatlıkla kullanılabilir.

Bel Bağlamalı/Cırtlı Hasta Bezi

Cırtlı hasta bezi olarak bilinen bel bağlamalı hasta bezleri yetişkin hastalar tarafından kullanılan bebek bezi mantığındaki hasta bezidir. Hasta tarafından tek başına kullanımı külot beze göre daha zordur. Bir kişinin desteği ile takılabilir. Tek kullanımlıktır. 

Mesane Pedi

Az miktarda idrar kaçırma sorunları neticesinde günlük hayatın kalitesi düşer ve hastanın konforu yok olur. Kadın yada erkekler için uygun anatomik yapıda üretilen mesane pedi, tek kullanımlık ped olarak geçer. İdrar sızıntılarına karşı bire bir etkilidir. 


En iyi hasta Bezi Hangisidir?

Hasta bezi sektöründe geniş yelpazede ürün sayısı vardır. Birçok firma tarafından üretilen hasta bezleri, farklı farklı kalitelere sahiptir. Emiş gücü değişik olan hasta bezleri farklı anatomik yapılarda da üretilebilir. En iyi hasta bezi sorgusundan evvel, hastanın durumu önemlidir. Hasta Yürüyor mu? İdrar yapma sıklığı nedir? İdrar miktarı nedir? Bazı hastalarda çok fazla idrar yapma ihtiyacı olmaktadır. Bu sebeple sık sık bez değişimi de gerekebilir ancak her bezin belirli bir emiş kapasitesi olacağından yetersiz kalabilir veya fazla gelebilir. Dolayısıyla hastanın durumuna uygun olarak her bez seçilebilir. En pahalı hasta bezi en iyisi olmayacağı gibi, en ucuz hasta bezi de en kötüsü değildir. Size maddi olarak uygun gelen ve hastanızın durumuna da uygun olan bezlerin küçük paketlerinden temin ederek ufak denemeler yapabilirsiniz. 

En iyi Hasta Bezi özellikleri Nelerdir?

  1. Tekstil Yüzeyli Olmalıdır.
  2. Emiş Gücü Yüksek Olmalıdır.
  3. Kokuyu Absorve Etmelidir.
  4. Ekonomik olarak uygun olmalıdır.
  5. Kolay Temin Edilebilmelidir.
  6. Cilde alerjik etki bırakmamalıdır.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.